Gruppindelning Koncept 2018

Vuxna börjar vecka 8 och juniorerna vecka 4.

 

Namn Handicap     Namn  Handicap
Måndag kl. 17       Måndag kl. 17  
Tomas Törnlund 16     Viggo Oud 44
Christer Skoglund 23     Tuva Ljungkrona 52
Kristina Sarapik 33,5     Johanna Wåhlström 54
Pär Leeman 39     William Holmberg 54
Magnus Nickegård 54     Erik Andersson  54
        Oscar Ander Ölmeby 54
        Lukas Berghall 54
        Samuel Karlsson 54
        Fabian Skanselid 54
        Algot Sandström 54
        Viktor Lundqvist 54
           
           
Måndag kl. 18       Måndag kl. 18  
Staffan Nordberg 7,2     Olivia Westerdahl Månsson 38
Göran Lind 10,2     Agnes Westerdahl Månsson 52
Per Lönnehed  11     Alexandra Allvin 54
Mats Sarapik 13     Nora Lönnehed 54
Oskar Sarapik 14,5     Siri Lönnehed 54
Peter Hallberg  22     Molly Nordberg 54
Anders Allvin 24,2     Rebecka Lind 54
Ulf Månsson 41     Emelie Lind 54
           
Måndag kl. 19       Måndag kl. 19 (Närspel)  
Per Åberg 7   N Ola Ljungkrona 6
Jan Lindén 7,6   ä Simon Oud 8
Andreas Schubert 9,5   r Anders Berghall 9,3
Inge Johansson 10   s Tommy Sulutvedt 11,1
Jan Adolfsson 12,3   p Niclas Johansson 12,3
Mattias Carlsson 12,7   e Pia Nisslert 21,5
Per Jacobsson 13,9   l Michael Lyrstrand 22,6
Hans Sandberg 14     Karin Assarlind 36
           
        Tisdag kl. 17  
        Carl Taengh 1,6
        Emil Eriksson 7,1
        Filip Widepalm 8,1
        Nathalie Nutu 9,8
        Viktor Benjegård 11
        Benjamin Schill 11,2
        Sofia Molen 16,9
        Enzo Persson 18
        Erik Benjegård 21
        Martin Björnåsen 23,6
        Teodor Stenberg 24
        Alexander Magnusson 25,8
        Marcus Adolfsson 29
        Ebba Carlsson 34
           
Tisdag kl. 18       Tisdag kl. 18  
Jonas Stålhandske 14     Viktor Windell 25
Anders Olsson 15,8     Alfred Mastalir 34,5
Åsa Garman 17     Emil Stellrot 34,6
Lars Nykvist 23,5     Albin Bryngelsson 35
Tommy Svensson 25,4     Axel Imberg 37
Fredrik Nilsson 28,5     Victor Stellrot 39
Eva Svahn 36     Rikard Aspman 42
Stefan Martinsson 42     Alvin Andrén 54
           
        Lördagar från vecka 4 fram till vecka 15 därefter Tisdag kl. 19
        Adam Eineving -2
        Daniel Hansson 0
        Kristoffer Idestål 1
        Carl Taengh 1,6
        Anni Berggren 1,7
        Johan Florin 2
        Sofia Öhman 3,1
        Simon Westlund 3,2
        Daniel Eineving 4
        Lena Florin 4,4
        Fredrik Karlsson 5,3
        Emil Eriksson 7,1
        Jennifer Ask 8
        Filip Widepalm 8,1
        Nellie Jönsson 9,2
        Nathalie Nutu 9,8
        Benjamin Schill 11,2
           
        Onsdag kl. 17  (Närspel)  
      N Bengt Björkqvist 11,2
      ä Klas Pedersen  14
      r Linda Eineving 15,5
      s Renée Thungren 16,4
      p Ove Claesson 18
      e Eva-Lena Asplund 18,8
      l Lena Björkqvist 27,5
        Lars Brandt 27,8
        Anna Westin 28
           
Onsdag kl. 18       Onsdag kl. 18 (Närspel)  
Anneli Rogbring     N Irén Moberg 22,1
Lars Rogbring     ä Birgitta Taengh 24,3
Ulf Thorbjörnsson 22,2   r Birgitta Nilsson 25,8
Peter Jarlsby 24,7   s Peter Andersson 27,4
Carina Jarlsby 42   p Katarina Larsson 28
Frida Andreasson 45   e Britt Andersson 31,6
Anna Börjesson 50   l Lena Ingversen 36
Anne Thim 54     Ann Rimsäter 49
        Malin Ekenvi  
           
Onsdag kl. 19       Onsdag kl. 19 (Närspel)  
Per-Anders Hofgren 16,6   N Marcus Klasson 6,8
Hans Bjersing 17   ä Bo Widell 14,7
Agneta Svenheden 17,4   r Markus Eriksson 15,2
Patrik Bolin 18   s Peter Andersson 16,1
Karin Mehlberg 18,3   p Gerry Björkman 17,3
Arno Strandberg 21,9   e Johan Andersson 18,1
Anders Mehlberg 26,3   l Mats Börjeson 21
Ann-Kristin Claesson 34     Britta Börjeson 29
Tina Rydén-Bergsten 36        
           
           
           
Torsdag kl. 17       Torsdag kl. 17  
Johan Philipsson 15,3     Pehter Hill 16
Anders Carlsson 18,8     Helena Fagerström 16,8
Cinna Kjellberg 27,6     Björn Wising 17,2
Ulla Philipson 32,6     Jan Brännström 22
Eva Insero 54     Peter Egeland 26,8
Lejla Karamehmedovic 54     Claes Engberg  
           
           
           
           
           
Torsdag kl. 18          
Lars Hedendahl 11        
Daniel von Elek 11,4        
Ronnie Löfström 14,8        
Bo Steffensen 15,5        
Fredrik von Elek 17        
Henrik Gustavsson 17,1        
Per Westberg 17,3        
Marlene Hedendahl 22        
Anette Andersson 29,5        
           
Torsdagar kl. 19          
Per Ericsson 15        
Björn Hellström 15,3        
Mikael Brage 18        
Michael Stellrot 22,4        
Magnus Kårestedt 33,9        
Rolf Lind 35,5        
Pia Lind 54        
Minna Hellström 54        
           
Tisdag kl. 10       Onsdag kl. 10  
Kjell Tollèn 9,5     Lars Andersson 24
Sören Pfister 11     Siw Nilsson 25,6
Pelle Lundgren 11,9     Anita Larsson 28,2
Sigvard Karlsson 15,5     Barbro Wensberg Nordwall 29,2
Tomy Andersson 17,2     Kent Persson 32,4
Bengt Ohlson 18,9     Michael Ehrenborg 35
Åke Lundgren 20,1     Göran Åslund 36
Åke Persson 20,6     Torsten Olsson 48
Ola Nilsson 24,3     Ingrid Andreasson 54
Anders Roos 25,8        
           
Tisdag kl. 11       Onsdag kl. 11  
Kent Klarenius 24     Åke Geterud 20,7
Lennart Nilsson 27,5     Lilian Berndtsson 22,5
Weine Samuelsson 28,2     Ove Påsse 25
Viveca Åman 34,8     Gunnel Geterud 30,2
Göran Markänger 36     Kjell Geterud 33,9
Lisa Markänger 36     Barbara Gunnström 34
Ulla Ekenbratt 36     Birgitta Ardefelt 53
Elisabet Olofsson 36     Marie-Louise Rasmusson 54
Kristina Klarenius 36     Kent-Åke Rasmusson 54
Klaus Bärthel 17,1     Annika Carlsson 54
Mia Kullendorff 32,5